Dokumentacja szkolna oraz galerie fotografii.
Przeglądanie naszej witryny rozpocznij od bieżących wydarzeń i aktualności czytaj więcej...
Lata 1955 - 1995 czytaj więcej...
Lata 1995-do dzisiajczytaj więcej...
Zapoznaj się z karykaturami autorstwa naszego emerytowanego nauczyciela Jana Surmy. Czy rozpoznasz podobizny swoich byłych lub obecnych nauczycieli. kliknij aby zobaczyć
Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda nasza szkoła z lotu ptaka, jak występują nasi uczniowie kliknij aby zobaczyć
STATUT ZESPOŁU SZKÓŁ nr 3 w Nisku. Z tym dokumentem każdy powinien się zapoznać czytaj więcej...
WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM OCENIANIA tutaj dowiesz się co podlega ocenianiu w naszej szkole czytaj więcej...
REGULAMIN REKRUTACJI uczniów do Gimnazjum nr 3 w Nisku, informacja o terminach i potrzebnych dokumentachczytaj więcej...
Postępowanie w przypadku dysfunkcyjnych zachowań uczniów czytaj więcej...
Postępowanie w sytuacjach krysysowych, to jest bardzo ważne dla każdegoczytaj więcej...
Regulamin korzystania ze szkolnej sieci komputerowej w Zespole Szkół nr 3 w Nisku czytaj więcej...
"Stop agresji i nietolerancji w szkole" to projekt, który ma na celu zwalczanie oraz zapobieganie wszelkim przejawom agresywnego i nietolerancyjnego zachowania wśród uczniów czytaj więcej...
"FOOTPRINTS - ŚLADY STÓP" to nasz projekt edukacyjny poświęcony ekologii, w którym partnerami są szkoły z: Austri, Chorwacji, Finlandii, Łotwy, Rumunii oraz Turcjiczytaj więcej...
DELTA3 serwis Klubu Młodego Odkrywcy czytaj więcej...
E-TRÓJKA serwis e-learningowy czytaj więcej...
Kącik twórczości literackiej tutaj prezentujmy twórczość literacką czytaj więcej...
Kącik muzyczny każdy powinien tutaj zaglądać czytaj więcej...
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 ul. Piaskowa 1537-400 Nisko
tel. +48 015 841 21 71 fax. + 48 015 841 21 71
e-mail: zsnr3nisko@op.pl e-mail: psp3nisko@op.pl e-mail: gim3nisko@op.pl
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 1
Załącznik do Uchwały Nr 1/2010/2011 Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół nr 3 z dnia 23.11.2010 r.
Regulamin Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania w Zespole Szkół Nr 3 w Nisku
Podstawa prawna : Rozporządzenie MEN z dnia 30 czerwca 2007 roku w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzenia sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych ( z późniejszymi zmianami ).
Regulamin określa warunki i sposób oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania sprawdzianu w szkole podstawowej i egzaminu w gimnazjum.
§ 1.
I. Informacje ogólne dotyczące wewnątrzszkolnego oceniania osiągnięć edukacyjnych i zachowania uczniów.
1. Ocenianiu podlegają :
1) osiągnięcia edukacyjne ucznia,2) zachowanie ucznia,
2. Ocenianie osiągnięć edukacyjnych ucznia polega na rozpoznawaniu przez nauczycieli poziomu i postępów w opanowaniu przez ucznia wiadomości i umiejętności w stosunku do wymagań edukacyjnych wynikających z podstawy programowej i realizowanych w szkole programów nauczania, uwzględniających tę podstawę.
3. Ocenianie zachowania ucznia polega na rozpoznawaniu przez wychowawcę klasy, nauczycieli oraz uczniów danej klasy stopnia respektowania przez ucznia zasad współżycia społecznego i norm etycznych.
4. Ocenianie wewnątrzszkolne ma na celu :
1) informowanie ucznia o poziomie jego osiągnięć edukacyjnych i jego zachowaniu oraz o postępach w tym zakresie;2) udzielanie uczniowi pomocy w samodzielnym planowaniu swojego rozwoju;3) motywowanie ucznia do dalszych postępów w nauce i zachowaniu;4) dostarczenie rodzicom ( prawnym opiekunom ) i nauczycielom informacji o postępach, trudnościach w nauce, zachowaniu oraz specjalnych uzdolnieniach ucznia;5) umożliwienie nauczycielom doskonalenia organizacji i metod pracy dydaktyczno – wychowawczej.
5. Ocenianie wewnątrzszkolne obejmuje :
1) formułowanie przez nauczycieli wymagań edukacyjnych niezbędnych do uzyskania poszczególnych śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych;2) ustalanie kryteriów oceniania zachowania;3) ocenianie bieżące i ustalanie śródrocznych ocen klasyfikacyjnych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz śródrocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania;4) przeprowadzanie egzaminów klasyfikacyjnych, poprawkowych;5) ustalanie rocznych ocen klasyfikacyjnych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania;6) ustalanie warunków i trybu uzyskania wyższych niż przewidywane rocznych ocen klasyfikacyjnych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania;7) ustalanie warunków i sposobu przekazywania rodzicom ( prawnym opiekunom) informacji o postępach i trudnościach ucznia w nauce.
6. Nauczyciele na początku roku szkolnego ustalają wymagania edukacyjne i kryteria oceniania w zakresie nauczanego przedmiotu zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego.
Wychowawcy klas gimnazjalnych na początku roku szkolnego, w którym uczniowie będą realizować projekt edukacyjny, informują uczniów i ich rodziców ( prawnych opiekunów) o warunkach realizacji projektu edukacyjnego.
7. Nauczyciele informują uczniów oraz ich rodziców ( prawnych opiekunów ) o wymaganiach edukacyjnych w formie :
• informacji ustnej na zebraniu Rodziców ( na początku roku szkolnego ),• ustnej informacji na zajęciach edukacyjnych z danego przedmiotu,
8. Nauczyciele odnotowują fakt zapoznania uczniów i rodziców z wymaganiami edukacyjnymi w dzienniku lekcyjnym.
9. W stosunku do ucznia, u którego stwierdzono zaburzenia i odchylenia rozwojowe lub specyficzne trudności w uczeniu się , potwierdzone opinią poradni psychologiczno – pedagogicznej, nauczyciel dostosowuje wymagania edukacyjne do potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych ucznia.
10. W przypadku ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego albo indywidualnego nauczania nauczyciel dostosowuje wymagania na podstawie orzeczenia poradni.
11. Przy ustalaniu oceny z wychowania fizycznego, techniki, zajęć technicznych, plastyki, muzyki i zajęć artystycznych nauczyciele biorą pod uwagę wysiłek wkładany przez ucznia w wywiązywanie się z obowiązków wynikających ze specyfiki tych zajęć.
12. Dyrektor szkoły zwalnia ucznia z zajęć wychowania fizycznego, zajęć komputerowych, informatyki, na podstawie opinii o ograniczonych możliwościach uczestniczenia ucznia w tych zajęciach wydanej przez lekarza na czas określony w tej opinii.
13. Dyrektor szkoły, na wniosek rodziców ( prawnych opiekunów ) oraz na podstawie opinii PPP, w tym poradni specjalistycznej, zwalnia do końca danego etapu edukacyjnego ucznia z wadą słuchu, głęboką dysleksją rozwojową, z afazją, z niepełnosprawnościami sprzężonymi lub z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera z nauki drugiego języka obcego.
14. Dyrektor zwalnia ucznia z nauki drugiego obowiązkowego języka obcego na podstawie Orzeczenia PPP stwierdzającego potrzebę kształcenia specjalnego albo nauczania indywidualnego.
15. Jeżeli okres zwolnienia ucznia z zajęć wychowania fizycznego, zajęć komputerowych, informatyki lub technologii informacyjnej uniemożliwia ustalenie śródrocznej lub rocznej oceny klasyfikacyjnej, w dokumentacji przebiegu nauczania zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje się "zwolniony" lub "zwolniona".
16. W przypadku zwolnienia ucznia z nauki drugiego języka obcego, w dokumentacji przebiegu nauczania zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje się "zwolniony" lub "zwolniona".
17. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających udział ucznia gimnazjum w realizacji projektu edukacyjnego, dyrektor może zwolnić ucznia z realizacji projektu edukacyjnego, zgodnie z Regulaminem realizacji projektu edukacyjnego.
18. W przypadku zwolnienia ucznia gimnazjum z realizacji projektu edukacyjnego na świadectwie ukończenia gimnazjum w miejscu przeznaczonym na wpisanie informacji o udziale ucznia w realizacji projektu edukacyjnego wpisuje się "zwolniony" lub "zwolniona".
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 7 pkt. 10, § 8 pkt.11
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 6 pkt. IX
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 5 pkt. VIII
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 4 pkt. VII
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 4 pkt. VI
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 4 pkt. V
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 4
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 3
Wewnątrzszkolny System Oceniania § 2